44 635-03-40
poczta@bsm.pl

Półpodziemne pojemniki na odpady stanęły już na os. Okrzei bl. 6 i os. Dolnośląskie bl. 201. Wkrótce pojawią się także przy bl. 2 na os. Okrzei. W planach kolejne inwestycje.

Pojemniki półpodziemne na odpady to wydajny, nowoczesny i przyjazny dla środowiska sposób na rozwiązanie problemu przepełnionych tradycyjnych koszy i wiat śmietnikowych, w których mieści się niewielka ilość odpadów. Rozwiązanie polega na zagłębieniu części zbiornika w gruncie, co pozwala wykorzystać niespożytkowaną wcześniej przestrzeń i zoptymalizować gospodarkę odpadami w wielu aspektach. Pionowa konstrukcja pojemnika ułatwia kompresję odpadów pod własnym ciężarem, co znacząco podnosi jego wydajność – w jednym pojemniku 5m3, zmieścimy tyle samo co w 6 standardowych kontenerach 1100 l.

Duża pojemność zbiornika pozwala na zredukowanie częstotliwości wywozu, a tym samym wyzwala oszczędności. Umieszczenie pojemnika w 60% pod ziemią sprawia, że gromadzone tam odpady wolniej ulegają procesowi rozkładu. Wydobywanie się nieprzyjemnego zapachu hamują ponadto szczelne, dopasowane klapy. Czytelny i wyraźny system oznaczeń ułatwia mieszkańcom segregację odpadów.

Wszystko to sprzyja utrzymaniu porządku w miejscu gromadzenia odpadów, podnosząc walory estetyczne okolicy.