44 635-03-40
poczta@bsm.pl
Można już głosować na Budżet Obywatelski Bełchatowa. Głosowanie potrwa do 16 września do północy. Swój głos może oddać każdy bełchatowianin bez względu na wiek. Wystarczy wejść na stronę www.glosujemy.belchatow.pl
Zachęcamy do oddania głosu na Projekt nr 5, którego realizacja byłaby w obszarze naszych zasobów – Os. Budowlanych przy bloku 7 i 8.
Opis projektu:
Projekt nr 5
Modernizacja placu zabaw na osiedlu Budowlanych
Szacunkowy koszt: 350.000,00 zł
Opis projektu: Modernizacja będzie polegała na wymianie przyrządów na nowoczesne, bezpieczne
i dostosowane do potrzeb dzieci w różnym wieku. Nowe urządzenia zwiększą komfort zabawy, rozwój sprawności fizycznej i umysłowej oraz integrację społeczną.
Wykonanie: Demontaż istniejących urządzeń. Zakup i montaż nowych (zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią, wieżą i elementami wspinaczki, karuzela tarczowa z siedziskiem, huśtawka dwuosobowa, zabawki i bujaki na sprężynie). Zakup dodatkowych ławek i koszy na śmieci. Doświetlenie terenu placu zabaw. Postawienie tablicy informacyjnej „Regulamin”. Projekt zakłada całkowitą wymianę istniejącego sprzętu oraz powiększenie o nowe elementy. Planowana inwestycja uatrakcyjni przestrzeń i przyczyni się do aktywizacji dzieci i integracji społeczeństwa. Celem jest stworzenie dzieciom bezpiecznego miejsca do aktywnego spędzania wolnego czasu. Plac zabaw jest jednym z najważniejszych elementów zagospodarowania przestrzeni na osiedlu, pełni również ważną funkcję społeczną. Pozwala oderwać dzieci od telewizorów, telefonów i komputerów, zawierać nowe znajomości, bawić i uczyć się. Stworzone miejsce będzie miało na celu również budowanie wzajemnych relacji sąsiedzkich.
Lokalizacja: os. Budowlanych przy bloku nr 7 i 8, obręb 09, działki nr 684, 683/1